اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و احفظ قائدنا الامام خامنه ای

دلم کربلا میخواد، فقط همین

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و احفظ قائدنا الامام خامنه ای

دلم کربلا میخواد، فقط همین

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و احفظ قائدنا الامام خامنه ای

-السلام علی الحسین(ع) و علی علی ابن الحسین(ع) و علی اولاد الحسین(ع) و علی اصحاب الحسین(ع)
-اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک.
-اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد.
-انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم و ولی لمن والاکم و عدو لمن عاداکم.
-اللهم العن معاویه و یزید بن معاویه و العن عبید الله ابن زیاد و ابن مرجانه و عمر بن سعد و شمرا (و خولی و حرمله) و آل ابی سفیان و آل زیاد و آل مروان الی یوم القیامه

تبلیغات
Instagram

بایدها و نبایدهای دوران عقد (برای آقاپسرها)

 1. اگر ماشین شخصی دارید وقتی با همسرتان درون ماشین هستید مراقب رفتار و احوالاتتان باشید چونهمیشه کسی هست که به شما چشم دوخته و مطلقا از رفتارهای خصوصی درون ماشین بپرهیزید حتی اگر مطمئنید روی قله قاف پارک کردید چون:هرچند اگر همسرتان با شما همراهی کند اما بعدها قضاوت خوبی در موردتان نخواهد داشت و شما در ذهنش فردی موقع نشناس و بی مبالات محسوب می شوید.آقائی تان را حفظ کنید.
 2. اگر با همسرتان با وسیله نقلیه عمومی رفت و آمد میکنید باز مراقب نوع نشستنتان باشید. صندلی تاکسی ،تختخواب نیست!
 3. در خیابان های شلوغ خواهشا دستان هم را نگیرید. خیابان، پارک نیست. دختران و پسران دم بخت زیادی در خیابان ها در حال رفت و آمدند که به هر دلیلی فعلا امکان ازدواج ندارند و ایجاد هوس ازدواج برای این قشر ناجوانمردیست.چون معمولا خانم ها تقاضا میکنند که دستانتان را به هم بدهید با توضیح منطقی این موضوع از ایشان بخواهید از این کار صرف نظر کنند.بماند که بعضی از خانم ها باز هم خیلی نمی فهمند متاسفانه و خودشان را در ایام مجردی فراموش میکنند.جسارتا گاهی قاطعیت بیشتر و البته همراه با محبت لازم است.
 4. در دوران عقد خانم ها بشدت از مسائل جنسی بی موقع گریزانند و استرس با دقائقشان قرین است و به همان اندازه مردها بی منطق و وقت نشناس میشوند.امکان دارد شما مکان یا زمانی را صد درصد مناسب روابط محدود جنسی تان بدانید اما این مکان یا زمان برای همسرتان صد درصد استرس زا باشد.از حال همسرتان مطلع شوید پیش از هرکاری.خودخواه نباشید.
 5. دوران عقد را با هزینه های سنگین رستوران و تفریح نمی توانید شاد نگه دارید بلکه با شناخت بیشتر از جنس مخالف و روحیات و احوالاتش به شادی و نشاطتان بیافزایید.
 6. از تلفن زدنهای بی موقع و خیلی طولانی برهیزید چون در خانه همسرتان افراد دیگری هم زندگی میکنند.اینقدر با تلفن همراه صحبت کنید تا جانتان درآید.(نه که خودت نکردی!!)
 7. اگر در منزل همسرتان پسر یا دختر مجردی هست و یا همچنین اگر خودتان خواهر یا برادر مجرد یا حتی بچه های ممیزی اطرافتان هست خواهشا برای پاک ماندن خیالات آنها بیشتر مراقب عشق ورزی هایتان باشید.خصوصا مراقب لباس پوشیدن همسرتان جلوی افراد فوق الذکر باشید.
 8. تا دیروز که منزل پدرتان تشریف داشتید پدرتان مسئول خانه تان بود پس اگر مادرتان برخی مسائل شرعی مانند مراقبت از حجاب کامل یا عدم آرایش جلوی نامحرم را رعایت نمی کرد بدانید این موضوع از شما سلب مسئولیت نمی کند.شما حالا مرد یک خانه اید و یک پدر بالقوه.
 9. تاکید میکنم..همسر شما فقط مجاز است برای شما آرایش کند (اینجا خودخواهی رواست طبق شرع مقدس)اینکه خیلی از خانم های مذهبی متاسفانه بعد از ازدواج به یکباره بی ضابطه دست به آرایش میشوند در همه جا خلاف شرع است. چوبش را می خورید بدون شک! پس از همسرتان بخواهید فقط درون منزل برایتان آرایش کند.(تازه خیلی مردها اصولا از آرایش خوششان نمی آید.)راستی چرا این موضوع کلی را اینجا گفتم؟چون خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج..این اشتباه است که کسی بگوید خجالت میکشم به همسرم بگویم آرایش نکن یا مراقب لباس پوشیدنت باش چون بعدا با این سوال همسرتان مواجه می شوید که چرا قبلا نمی گفتی؟
 10. مراقب خدا باشید. یعنی اینکه اگر تا دیروز روزی یه صفحه قرآن میخوندی حالا بخاطر گپ زدن های زیادی با همسرت ازش غافل بشی یا مثلا اهل هیات و یا اهل زیارت بودی دیگه نیستی خوب خدا دلگیر میشه ازت تازه آدم باید بخاطر قدردانی از خدا توجهاتشو بیشتر کنه به حضرت حق نه ارتباطشو قطع یا کمرنگ کنه.
 11. گذشته را فراموش کنید. خیلی مسائلی که در مجردی با آنها سر و کار داشتید و برایتان جذاب بوده احتمالا برای همسرتان جذاب نیست و شاید هم اینکه همسرتان مثلا بفهمد شما در مجردی در فلان پارک دوشب با رفقایتان چادر زده بودید ناراحت هم بشود یا خدای نکرده مثل آدم های نادان بنشینید و با شجاعت دنکیشوتی تمام از خواستگاری رفتن های جور واجورتان بگویید.مراقب زبانتان باشید
 12. از معجزه ی هدایای ارزان بویژه گل سرخ غافل نباشید.اگر اصولا بچه مایه دار نیستید و روی پای خودتان هستید چاره ای هم جز این ندارید.از همین ابتدا به قدر وسعتان هدیه بخرید و البته سعی کنید به مناسبت مذهبی تقدیم همسرتان کنید.
 13. اگر با همسرتان برای تفریح جائی میروید جیبتان خالی نباشد چون اصلا زیبا نیست که از همسرتان پول بگیرید برای یک هویج بستنی.ضمنا مجبور نیستید جائی بروید برای شام یا تفریح که از هزینه هایش مطلع نیستید و غافلگیر شوید.
 14. مراقب پدر و مادرتان باشید. اصولا اوایل زندگی چون تمام تمرکزتان روی همسرتان است و وقت زیادی برایش می گذارید احتمال اینکه از وظایف فرزندی تان غافل شوید وجود دارد در نتیجه حواستان به پدر و مادرتان باشد به ویژه مادرتان چون الان یک رقیب جدی پیدا کرده هر چند اگر مادرتان بروز ندهد این نصیحت را از من بشنوید.در ایام عقد به پدر و مادرتان بیشتر محبت کنید.
 15. از همان اول زندگی سعی کنید نمازتان را به جماعت بخوانید. چون کسی که شان امام جماعت پیدا می کند بیشتر مراقب احوالات خود است.ضمنا این خصلت حسنه بعدها موقعی که بینتان شکرآب میشود خیلی به کارتان می آید.شاید همسرتان یک روز ظهر با شما قهر باشد ولی اگر آدم باشید تا مغرب باشما آشتی میکند.بزرگوار باشید.
 16. مراقب حافظه ی همسرتان باشید. مطلقا دروغ نگویید چون دیری نمی پاید که رسوا می شوید.خانم ها حافظه ای به مراتب قوی تر از ابر رایانه دارند در نتیجه هیچ وقت حماقت نکنید که برایش آسمان ریسمان از کارهای نکرده تان ببافید .زبانتان عفیف باشد.
 17. مراقب چشمانتان باشید البته برای رضا و طاعت از خدا و البته بدانید زنها حتی اگر پشت سر شما باشند حواسشان به چشمان شماست.متوجه هستید که چه عرض میکنم؟!چشمتان را پاک نگه دارید تا خدا عطشتان را با همسرتان فرو نشاند.والا آدم چشم چران مثل تشنه ایست که آب دریا می نوشد.
 18. اگر دیدید خانه پدریتان در دوران عقدتان ناآرام و متلاطم است و حرف ها همراه با جار و جنجاله در امور مختلف خیلی تعجب نکنید بگو مگوها و استرس ها و عدم شناخت ها عامل این موضوع است. صبور باشید این موضوع بعضا طبیعی است.
 19. دور خیلی از رفقای مجردتان را خط بکشید.
 20. رفت و آمد با خیلی از دوستان متاهل هم آفت دارد چون خانم ها به راحتی آقایون با هم اخت نمی شوند و حاشیه ارتباطاتشان زیاد است.
 21. بعد از عقدتان نیازی نیست بلافاصله بنگاه خیریه راه بیاندازید که دختر ها را به پسرها برسانید بعدا پشیمان میشوید. برای این کارها خیلی عجله نکنید بگذارید جوهر عقدنامه تان خشک بشود بعد.
 22. حرف های بزرگترها را هم جسارتا خیلی گوش ندهید چون تا متوجه میشوند تازه داماد هستید شروع می کنند موعظه های عجیب غریب که پسرم به زن رو نده و بذار همیشه خمار محبتت باشه و گربه رو در حجله بکش و ..این مزخرفات.حتما از کتاب های خوب بهره مند شوید. زندگی شوخی نیست!
 • سیدِ حسنی

ازدواج

نظرات  (۷)

 • بهشتِ اسماعیل
 • اونجا که نوشته بود جیبتان خالی نباشد تا از همسرتان پول بگیرید منا یاد روز آزمایش انداخت که هر دو خیلی با کلاس کارت برده بودیم اونجا هم دستگاه کارت خوان نبود گیر 34 ت پول دستی بودیم! :))
  در کل خیلی خوب و مفید بود ممنون! :)
  پاسخ:
  عزیزم اونموقع که جیبمون خالی نبود. منظورش اینه که کلا با جیب خالی بیرون نرید که خانومتون مجبور شه حساب کنه.
  سلام.. هرچند من نباید نظری راجع به این پست بدم اما مفید بود...
  من خیلی وقته وبلاگ "من و زهرای خوبم" رو میخونم واقعا از اون دسته وبلاگایی هستش که با اشتیاق میخونم و ازش یاد میگیرم...
  پاسخ:
  سلام
  چرا شما هم میتونید نظر بدید، اینا چیزاییه که به همه مربوط میشه
  منم نزدیک 2 ساله میخونمش. خدا خیرش بده

  سلام.. هرچند من نباید نظری راجع به این پست بدم اما :

  1.با اینکه این مطالب علی الظاهر بدرد من نمیخوره اما هم اینجا خوندمش هم قبلاً تو وبشون و خیلی پستهای دیگرشون که مفید فایده اند.

  2.همه مطالب 22 بندش خوب و مفید و کاربردیه در زندگی و در ادامه زندگی مشترک.

  3.خیلی از مطالب بالا تو ذهن منم بوده که باید متذکر میشدم.

  4.اجرایی کردن همه بندها در زندگی مفیده و من روی بندهای10-11-12-13-14-15 تاکید بیشتری دارم

  5.و من الله التوفیق و علیه التکلان.

   

  پاسخ:
  سلام
  ممنون از راهنماییتون

  بهشت (خانم) اسماعیل - اسماعیل (آقا) بهشت

  منکه روز آزمایش چند مرتبه بهتون زنگ زدم میمردید بگید گیر 34تومن پول دستی هستید

  روتون نشده،شایدم....نمیدونم والا...

  پاسخ:
  پول داشتیم تو عابر بود. از عابر بانک گرفتیم و حل شد. اصلا چیز مهمی نبود و ربطی هم به این مطلب نداشت که اینجا مطرح شه.
  نه به خدا نمیخواسم ریا کنم ولی کی روزه نیست تو ماه رمضون خو ؟!؟ [نیشخند]
  نـــــــه ثوابا یه اندازست بابا !! [نیشخند]
  ولی این کارمون جریان داره که میام میگم ایشالله ! [لبخند]
  منم وبلاگ من وزهرای خوبم رو خوندم !
  وبلاگ جالبیه !! من که به دردم نمیخورد زیــــاد این پست مطالبش ( یعنی به سنم نمیخورد) ولی جالب بود !! [لبخند]
  پاسخ:
  تو این ماه تو تهران خیلیا روزه نیستن متاسفانه. و طوری شده که روزه گرفتن از نگرفتنش سخت تر شده چون روزه خوری علنی شده
  ضمنا میدونم نمیخواستید ریا کنید.
  التماس دعا
  سلام
  خب شکر خدا این پستت به درد ما مجردا نمیخوره
  در نتیجه راجع بهش نظری نمیذارم
  فقط میتونم احتمال (کاملا عقلایی) بدم که بخاطر بند 19 بود که چهارشنبه شب، علیرغم قرار قبلی، من رو پیچوندی!

  راستی، یه آقایی هست به اسم فلاح. به نظرم بین طلاب مدرسه معصومیه قم، یه سری سخنرانی داره در مورد روش برخورد با همسر، به نظرم بسیار خوبه شنیدنشون! من که کلی سخنرانی در این مورد گوش کردم و کلی کتاب خوندم، هیچکدوم رو به اون خوبی تشخیص ندادم.
  اگه اشتباه نکنم ده جلسه سخنرانیه. سعی کن گیرش بیاری. چون حجمش زیاده من نمیتونم واست اپلود کنم. مثلا میتونی از شمس الدین مرعشی بگیری!
  پاسخ:
  اولا که بنده اگه بخوام دور کسی رو خط بکشم اون تو نیستی.
  ثانیا قرار قبلی ما برای شب جمعه بود و بازم چون خبر نداده بودی من مطمئن نبودم. اگه شب جمعه میومدی من خونه بودم و در خدمتت. پای قرارمون وایسادم جنابعالی به همش زدی:)
  ضمنا من بیام مشهد نمیتونی بپیچونیما گفته باشم :))
  قرارمون برا آخر هفته بود ... 
  به نظر من که شب پنجشنبه همونقدر آخر هفته است که شب جمعه. خصوصا این دور و زمونه که مدارس هم پنجشنبه ها تعطیلن! 
  از اون گذشته، من، بعد  از ساعت 12 شب بهت پیامک دادم یعنی عملا روز پنجشنبه!
  اینا همش توجیهه آسد اسماعیل آقا! من رو پیچوندی! البته طبیعیه! بهت حق میدم. وقتی اینجور مطالب ضاله رو میخونی همین میشه دیگه :)
  شما بیا مشهد! اگه مشهد بودم مطمئن باش نمیپیچونمت ان شاء الله
  پاسخ:
  منی که حاضرم تو رو کول کنم ببرم حموم پشتتم کیسه بکشم، اهل پیچوندنم؟
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی